O mnie

Przemo Urbaniak to poznański wokalista, gitarzysta, tekściarz, kompozytor. Pisze piosenki od przeszło 20 lat zawierając w nich swoje doświadczenia i spostrzeżenia.

Profesjonalnie występować zaczął w duecie Magnus wykonując własne interpretacje standardów jazzowych i rozrywkowych pod patronatem Centrum Kultury w Czempiniu. Historia jego autorskiej twórczości zaczyna się w 2013 roku, kiedy zaczął dzielić się swoimi utworami nie mieszczącymi się w notatnikach. Zaczął koncertować najpierw w rodzinnym Lesznie, później w Poznaniu, gdzie w Antykwariacie Mały Książek poznał muzyków, z którymi w 2014 roku założył zespól Miła Starsza Pani. Koncertując po Polsce w ciągu roku zespół zagrał ponad 100 koncertów, co zaowocowało wydaniem EP. Od 2016 roku artysta realizuje projekt Wujek Ogórek z muzyką dla dzieci, co zaowocowało trzema autorskimi albumami, których nakład sięga już 5000 odbiorców.

Praca nad debiutancką EP „Azyl” trwała dwa lata. Minialbum ukazał się cyfrowo 25 października 2019, a 7 marca 2020 fizycznie na CD. Siedem wybranych przez artystę utworów nagranych zostało z muzykami pierwszej klasy (Humam Ammari – gitara/ukulele, Rafał Jędruch – saksofon, Teresa Kasperkowiak – wiolonczela, Łukasz Paluch – cajon, Rafał Sekulak – klawisze, Adam Świerczyński – bas , Paweł Wojciechowski – gitary/mandolina/harmonijka). Za produkcję odpowiada Przemo oraz multiinstrumentalista, genialny Paweuke, czyli Paweł Wojciechowski. Są to mądre historie opowiadające o walce człowieka ze światem, ubrane w akustyczne melodie typowe dla charakterystyki muzyki autorskiej. Nowe piosenki piszą się nieustannie, często same pod wpływem chwili. Przemo Urbaniak nie ukrywa, że marzy mu się bardzo minimalistyczny album, który będzie w całości odpowiadał przekazowi jaki niosą ze sobą jego teksty.

O tym, że muzyka jest dla niego bardzo ważna, ale jest on dość wybrednym słuchaczem można przekonać się na portalu jazzsoul.pl, gdzie z pasją oddaje się pisaniu recenzji płyt jazzowych.