O mnie

Przemysław Urbaniak

Muzyka to jego tlen. Ma ją we krwi. Zasila jego serce, głowę i oznacza życie.

Od wielu lat kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta.

Umiejętności te łączył m.in w zespole „Miła Starsza Pani“.

Zagrali ponad 100 koncertów w całej Polsce. Grupa wygrała festiwal Studenckich Poniedziałków w Poznaniu. Wydała EPkę z własnym materiałem.

Urbaniak Quartet. W tym jazzowym składzie Przemek z sukcesem łączył trudny, ambitny repertuar z fantazyjnymi improwizacjami. Bawił się dźwiękami, odważnie mierzył ze standardami.

Przemysław Urbaniak wkłada serce we wszystkie projekty. Dźwięki to od zawsze jego miłość i pasja. Umiejętności rozwija od 30 lat. Szkolił się u profesjonalistów od śpiewu i aranżacji.

Obserwował mistrzów, inspirował się, zwracał uwagę na każdy szczegół, chłonął.

Wykształcił w sobie wrażliwość i odwagę. Jego oryginalne podejście do kompozycji wzbogaca ją o techniczne smaczki.

Przemek ma w sobie dziecięcą radość i ciekawość świata. Pewnie dlatego najmłodsi uwielbiają spędzać z nim czas. Jako instruktor wokalno-teatralny pisze dla dzieci piosenki i musicale wystawiane w placówkach, w których pracuje. Wydał płytę z uwielbianymi przez podopiecznych utworami pt. „Piosenki Wujka Ogórka”. Już pracuje nad kolejną. Ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Wolny czas spędza z przyjaciółmi, z książką, czasem w podróży. Zawsze towarzyszy mu przy tym muzyka. Bez niej nigdzie się nie rusza. Jest od niej uzależniony. Ale leczyć się nie zamierza.